Políticos y elecciones, Votar libremente y participar en la democracia, Voto para el cambio, Referéndum en línea
left right close

Bujar Nishani

* Presidente
> Albania > Políticos > Partia Demokratike e Shqipërisë > Bujar Nishani
Bujar Nishani está listo para su opinión, el apoyo y voto. Votación en línea!
PD
 
foto Bujar Nishani

Bujar Nishani - para

Politikan shqiptar dhe Presidenti aktual i Shqipërisë. | An Albanian politician and the current President of Albania.
 NO! Bujar Nishani

Bujar Nishani - contra

Kliko, në qoftë se ju nuk e mbështesin Bujar Nishani. Thuaj pse. | Click, if you do not support Bujar Nishani. Say why.

Los resultados de las elecciones en línea en pro "Bujar Nishani" en el gráfico

graph
Gráfico en línea : Bujar Nishani
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Bujar Nishani është politikan shqiptar dhe Presidenti aktual i Shqipërisë. Ai ka qënë deputet i Partisë Demokratike në Kuvendin e Shqipërisë dhe Ministër në Qeverinë e Shqipërisë. Karriera Karrierën profesionale e nisi si pedagog në Akademinë Ushtarake “Skënderbej” në vitin 1988. Më pas, në vitin 1993 punoi në Drejtorinë për Marrëdhëniet me Jashtë në Ministrinë e Mbrojtjes, duke vazhduar në vitin 1994 në Ministrinë e Jashtme në Drejtorinë e Marrëdhënieve me NATO-n dhe në vitin 1996 në Kabinetin e Ministrit të Mbrojtjes. Në vitin 1997 kthehet në profesion ...
para33contra   Sipas mendimit tim, Bujar Nishani është mjaft i mirë politikan. Ai ka mbështetjen time!, positive
para33contra   Unë jam kundër! Bujar Nishani është zgjedhje mjaft e keqe. Unë nuk pajtohem me mendimet e tij politike., negative
Preferencias actuales
para Bujar Nishani

Dekreti, Nishani: Zana Xhuka dhe Shkëlqim Ganaj, ...


... kandidatët për kreun e ri të ILDKP-së TIRANE- Presidenti i vendit, Bujar Nishani ka dekretuar dy emrat per Inspektorn e Pergjithshem te Inspektoriatit te Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive, (ILDKP). Me nje dekret qe mban daten e sotme, Nishani i porpozon Kuvendit emrat e Zana Xhukes dhe zoti Shkëlqim Ganajt, si pasues te Adriatik Llalles, pas vendosjes se tij ne postin e kryeprokurorit te Pergjithshem. Lexo më shumë: PanoramA.al (16 Janar, 2013)


Bujar Nishani, dhuratë për nxënësit më të dalluar, librat e…


... Fevziut Bujar Nishani ka pritur së bashku me bashkëshorten pak ditë më parë, 120 nxënësit më të dalluar në Shqipëri. Dhe, si dhuratë për festat e fundvitit, Nishani u ka bërë atyre librin e Blendi Fevziut, “100 vjet”. Nishani ka shpërndarë plot 120 libra të Fevziut për nxënësit më të mirë, të cilët natyrisht janë blerë me paratë e taksapaguesve shqiptarë. Kjo nuk është hera e parë në fakt që ...


Urimi i Presidentit Nishani për bashkëkombasit me rastin...


... e Vitit të Ri 2013 Të dashur bashkëkombas, Ju përshëndes kudo ku ndodheni, brenda ose jashtë, afër ose larg Shqipërisë, pranë ose jo vatrave familjare dhe të dashurve. Festa e ndërrimit të viteve ka një veçanti. Më tepër se çdo festë tjetër, për vetë karakterin e saj, si një tundim të cilit nuk i qëndron dot, kjo festë të fut në mendime për kohën, për rrjedhën e kohës, për të kaluarën, të ...


[TOP 4]

> Bujar Nishani > Nuevas

Presidenti Meta në ceremonitë shtetërore kushtuar 105-vjetorit të Pavarësisë dhe “Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit”: Skënderbeu do të jetë gjithmonë ylli i mëngjesit dhe dielli që do të ndriço
28 nëntor 2017-Vlorë Me rastin e 105-vjetorit të Festës së Pavarësisë dhe çeljes zyrtare të vitit 2018 si “Viti Mbarëkombëtar i Gjergj Kastrioti Skënderbeut”, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta mori pjesë në ceremonitë shtetërore të zhvilluara në Sheshin e … Lexo më shumë →
Presidenti Meta ka marrë mesazhe të shumta urimi me rastin 105-vjetorit të Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit
28 nëntor 2017 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta ka marrë mesazhe të shumta urimi me rastin e 105-vjetorit të Festës së Pavarësisë dhe Ditës së Flamurit, nga homologë e Krerë Shtetesh të vendeve mike të Shqipërisë. Në mesazhin e … Lexo më shumë →
Presidenti Meta u uron gjithë shqiptarëve 105-vjetorin e Pavarësisë: Idealet atdhetare të lirisë dhe pavarësisë kanë qenë dhe mbeten ylli polar i ndërgjegjes së popullit shqiptar.
28 nëntor 2017 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta mikpriti në Pallatin e Brigadave pritjen shtetërore me rastin e Festës sonë Kombëtare: Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit, në të cilën ishin të pranishëm Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, Kryeministri … Lexo më shumë →
“LABERIA”-NDER I KOMBITPER BUJAR NISHANIN
Më 19 nëntor 2017, Shoqata “Labëria”, “Nder i Kombit”, dekoron Shkëlqesin e Tij Bujar Nishani ish Presidenti i Republikës së Shqipërisë “Personalitet i Shquar i Labërisë”/  Nga Enver MEMISHAJ/ Ceremonia e dekorimit u zhvillua në Muzeun Historik Kombëtar ne prani të shumë personalitete shtetrore dhe të kulturës dhe nje numuri të madh qytetarësh. Pas flalës […] 
Bujar Nishani ... y otros...
load menu